[ شبکه های اجتماعی ]

[ اطلاعات تماس ]

چسب اولیه ایزوبوتیل

کارکرد اصلی چسب یا درزگیرها در شیشه‌ دوجداره یا چندجداره ایجاد سد محکمی در برابر نفوذ رطوبت، عایق‌بندی حرارتی، و حفظ ساختار شیشۀ دوجداره است و کیفیت آن می‌تواند تضمین‌کنندۀ عملکرد و دوام محصول نهایی باشد. چسب‌ها شامل درزگیرهای اولیه و ثانویه هستند که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند.
چسب اولیه مورد استفاده دو یا چندجداره‌سازی شیشه برای چسباندن اسپیسر به شیشه‌ها معمولاً از نوع پلی‌ایزوبوتیلن یا اصطلاحا ایزوبوتیل یا بوتیل است. چسب ایزوبوتیل به صورت نواری در دو لبه کناری اسپیسر اعمال می‌شود و باعث چسباندن اسپیسر به شیشه‌ها می‌شود.

چسب اولیه پلی‌ایزوبوتیلن، مهم‌ترین عامل عایق‌بندی شیشۀ ساختمانی در برابر نفوذ رطویت و خروج گاز آرگون است. اما آن‌چه موجب حفظ تمامیت ساختاری مجموعۀ دوجداره و محافظت از چسب اولیه می‌شود، چسب ثانویّه است که دو نوع رایج آن در صنعت دوجداره‌سازی شیشه‌ها چسب سیلیکون و چسب پلی‌سولفاید هستند و می‌بایست چسب اولیه ایزوبوتیل با چسب ثانویه سیلیکون یا پلی‌سولفاید سازگاری داشته باشد که باعث واکنش شیمیایی و آسیب به عایق‌بندی نشود. در شرکت ونوس‌شیشه چسب اولیه ایزوبوتیل تحت برند تجاری Butylver از گروه Fenzi ایتالیا تامین می‌شود.

مزیت برند معتبرFenzi ایتالیا:

۱- سازگاری با تمام اجزا مانند چسب ثانویه، اسپیسر، پوشش شیشه، چاپ، میان‌لایۀ لمینیت و جاذب رطوبت
۲- عمر و دوام بالا

معایب استفاده از چسب متفرقه ایزوبوتیل:
۱- ناسازگاری با سایر اجزای شیشه دوجداره
۲- عمر و دوام کم

توجه: هرگونه ناسازگاری می‌تواند باعث تجزیۀ شیمیایی اجزا، تغییرشکل و تمرکز تنش در آن‌ها شود و مشکلاتی از قبیل نفوذ چسب یا بخار آب به داخل شیشه و عدم زیبایی را به وجود آورد و یا باعث جدا شدن لایه شیشه از اسپیسر شود.