[ شبکه های اجتماعی ]

[ اطلاعات تماس ]

[مشخصات پروژه]

نام :برج هزاره سوم پاسارگاد
موقعیت  :
تهران، خیابان میرداماد
تاریخ  : ۱۳۹۸
زیربنا: ۶۰۰۰۰ مترمربع
کارفرما : بانک پاسارگاد

عملکرد : اداری-تجاری
مشاور طراحی و معماری : شرکت همپایه با همکاری مهندسین مشاور سینام
نوع شیشه : V-cool , V-systems

برج هزاره سوم پاسارگاد به عنوان ساختمان مرکزی بانک پاسارگارد با زیربنای حدود ۶۰۰۰۰ مترمربع در خیابان میرداماد، قطب مالی و اداری تهران بزرگ، قرار گرفته است. این ساختمان در زمینی به صورت مستطیل که از خیابان میرداماد (در شمال) تا خیابان دامن افشار (در جنوب)گسترده شده است شامل موتورخانه در زیرزمین نهم، پارکینگ در زیرزمین های هشتم تا سوم، آمفی تئاتر در زیرزمین های دوم و اول، شعبه و ورودی اصلی برج در همکف، رستوران و فضای خدماتی در طبقه اول، فضاهای اداری در طبقات دوم تا دوازدهم و فضاهای مدیریتی در طبقات سوم تا پانزدهم، می باشد. 

در طراحی این ساختمان از اصل تقارن بهره برده شده است، به گونه ای که فضاهای اداری در بال های شمالی و جنوبی ساختمان و فضاهای خدماتی و انتقال عمودی در مرکز ساختمان قرار گرفته اند. بنای تمام شیشه ای این برج نشان از شفافیت بانک پاسارگاد در عملیات بانکداری دارد که با رنگ مشکی که یکی از نمادهای بانک پاسارگاد است همراه شده است.
در قسمتهای مختلف این پروژه از شیشه های شرکت ونوس شیشه با مشخصات زیر استفاده شده است:

1-      نما: 14000 متر مربع شیشه های سری V-cool ، شیشه Stopray Titanium 37T با اسپیسر های مخصوص Warm edge

2-      هندریل های ساده و پوینت فیکس:  400 متر مربع ، تامین و اجرا توسط شرکت ونوس شیشه (V-system) با استفاده از شیشه های شفاف و دودی لمینت و سکوریت

3-      پارتیشن: برای پارتیشن های فضای شعبه بانک پاسارگاد حدود 450 متر مربع، تامین تامین و اجرا توسط شرکت ونوس شیشه (V-system)

4-      کابین آسانسور شیشه ای: 105 متر مربع، تامین و اجرا توسط شرکت ونوس شیشه (V-system)