[ شبکه های اجتماعی ]

[ اطلاعات تماس ]

[مشخصات پروژه]

نام : دفتر مرکزی ونوس شیشه
موقعیت  :
تهران ، پاسداران شمالی
تاریخ  :۱۳۹۶

عملکرد : اداری
معمار : رضا نجفیان – رنا دیزاین
نوع شیشه :V- Smart,V-Cool,V-Guard,V-Temp

شیشه نه فقط به عنوان مصالحی شفاف، بلکه به عنوان ماده ­ای که می ­تواند نقشی مهم و اصلی در صحنه ­ی طراحی بازی کند، دارای جایگاهی مهم و قابل توجه می باشد. اجحاف بزرگیست در حقش که همیشه واسط باشد میان بیرون و درون، میان چشم و شیء، میان هرچیز و هر چیزِ دیگر… شیشه باید باشد که باشد به هر عنوان شایسته…
دفتر مرکزی شرکت ونوس شیشه، پروژه ­ای با مساحت کل تقریبی 490 متر­مربع، در چهار واحد کوچک مجزا ولی مرتبط، در طبقه نهم یک برج تجاری ـ اداری قرار گرفته است. ایده­ ی اصلی طراحی، استفاده از شیشه به عنوان عنصری مهم، تأثیرگذار و شکل دهنده در تمامی بخش های پروژه و نمایش کارکردهای متعارف و همچنین نامتعارف و خلاقانه از شیشه در تمامی فضاها با بیانی قوی، شاخص و در عین حال منسجم در نظر گرفته شده است. به گونه ای که خود فضاها و عناصر و اجزاء مختلف پروژه همچون نمونه ­هایی عینی و کامل از این کارکردهای ویژه باشند.

به دلیل تنوع نمونه ها و انواع مختلف شیشه های ساختمانی، و حتی تنوع زیاد شیشه های شفاف به ظاهر معموبی، از تمامی انواع آن، جهت نشان دادن خصوصیات و ویژگی های خاص هر کدام استفاده و تلاش شده که با نگاهی متفاوت و با به کارگیری جزئیات طراحی و اجرایی خاص و خلاقانه، از شیشه های پابت و متحرک متنوع در موقعیت های مختلف به عنوان دیوار، سقف، کف، قفسه، جداکننده، عناصر سازه ای، مبلمان، میز، رویه و غیره استفاده های ویژه و نمایشی گردد تا خود فضای پروژه به شورومی کامل و نمونه از تمامی کاربردهای شیشه برای نمایش و توضیح به مخاطبین شرکت تبدیل گردد. همچنین سعی شده که از فراینده های مختلف کار بر روی شیشه مانند چاپ و لمینیت نیز بخوبی استفاده گردد. جهت تعدیل حس سرما و انعکاسات زیاد شیشه، از مصالح گرمی همچون چوب طبیعی استفاده شده تا کاربر و مخاطب فضا، شرایط مطلوب تری را تجربه نماید.