[ شبکه های اجتماعی ]

[ اطلاعات تماس ]

V-Systems در یک نگاه

دامنه استفاده از شیشه بعنوان عنصری مدرن، شفاف، زیبا و امن امروزه دیگر تنها محدود به نمای ساختمانها و پنجره ها نیست و معماران تمایل به استفاده از آن در معماری داخلی و فضاهای درونی تر ساختمان نیز دارند. سازه های شیشه و فلز از مجاورت شیشه های مختلف با عناصر و یراق های فلزی شکل می گیرند و در اشکال مختلفی چون نرده ها و جان پناه های تمام شیشه ای، ویترین های شیشه ای فروشگاهها، دیوار های شیشه ای، دیوارپوش های شیشه ای، نما های اسپایدری و فین های شیشه ای، کف ها و سقف های شیشه ای و پله های شیشه ای اجرا می شوند.

شرکت ونوس شیشه از سال 1384 و در پی درک این نیاز مهم در صنعت معماری داخلی و تقاضای پیش رو، اقدام به تشکیل واحد شیشه و فلز (V-Systems) نموده است و با ارائه خدمات مشاوره، مهندسی و طراحی، تامین و نصب سیستمهای مختلف شیشه و فلز زنجیره کاملی از نیازهای بازار در این قسمت را پاسخگو بوده است.در این راه موفق شده ایم تا از خدمات شماری از بهترین و خوش نام ترین برند های تامین کننده خدمات مهندسی و قطعات فلزی اروپایی بهره مند شویم و در کنار تشکیل تیمی از بهترین متخصصان این صنعت و با بهره گیری از تکنولوژی های فرآوری شیشه توسط مجموعه، در این بازار سرآمد شده ایم.

همکاران و شرکای اروپایی

– شرکت Q-Railing آلمان:

همکار اصلی شرکت ونوس شیشه در نرده های شیشه ای. طراحی پیشرفته، کیفیت بی نظیر، مونتاژ سریع و ایمنی بسیار عالی – این شعار مجموعه Q-railing است. با استفاده از دانش منحصر به فرد، راه حلهای خلاقانه و پشتیبانی مهندسی و استانداردهای بسیار بالا در ساخت قطعات Q-Railing سیستم های متنوع بسیاری را برای برآورده ساختن نیازهای پروژه ها فراهم کرده است.سیستم های Q-Railing برای انعطاف پذیری خود مشهور هستند. با توجه به طراحی مدولار شما می توانید با ایجاد بلوک های منحصر به فرد، اجزای سازنده را با هم ترکیب کنید. اینطور است که، با هم، چشم انداز خود را به زندگی می آوریم.

– گروه Colcom شامل Colcom-Minusco-SADEV از ایتالیا و فرانسه

مجموعه بزرگ Colcom تامین کننده دانش مهندسی و قطعات مورد نیاز در سیستم های دیوارهای شیشه ای (glass partition) ، لولا ها و دستگیره های مورد نیاز برای دربهای شیشه ای، سیستم های پوشش دیوار شیشه ای (Wall Cladding) ، کابین های دوش شیشه ای، نگهدارنده های نقطه ای (Fixed Points) ، دربهای کشویی، پله های شیشه ای، محافظ و جداکننده های شیشه ای می باشد. همچنین مجموعه SADEV خدمات مهندسی، طراحی و محاسبات، تامین و ساخت قطعات و همراهی و نظارت در نماهای اسپایدر و فین را برای ونوس شیشه فراهم می کند.

گروه Colcom-Minusco-SADEV یک بازیگر بزرگ در صنعت سخت افزار شیشه و بازیگری پیشرو است. این گروه در قسمت مهندسی با رهبری SADEV  فرانسه طراح و تامین کننده بخشی از پیچیده ترین نیازها برای نماها و سازه های شیشه ای در دنیا هستند. کیفیت بالا، زیبایی خیره کننده و پشتیبانی فنی قابل اعتماد راهبرد اصلی این گروه در بازار بوده است. برای اطمینان از ایمنی کامل، اکثر محصولات این گروه تحت مشاوره فنی و گزارش های آزمایش شده توسط CSTB یا CEBTP ارائه می شود.

– شرکت G-Fittings آلمان

شرکت G-Fittings  آلمان تامین کننده گروه بسیار بزرگی از یراق های فلزی و قطعات مورد نیاز برای کارهای خاص شیشه ای و حتی غیر شیشه ای است. برای نصب یک کتابخانه شیشه ای، دیوارهای شیشه ای خاص، مجموعه های داخلی فروشگاهها و استفاده های خلاقانه از شیشه در آشپزخانه و سرویس های بهداشتی، G-Fittings یک متخصص حرفه ای است.با همکاری این شرکای بین المللی، ونوس شیشه سبد خدمات خود را بر اساس محصولات زیر بنا نهاده است:
-نرده ها و جان پناه های شیشه ای
-ویترین های شیشه ای برای واحدهای تجاری
– پارتیشن های اداری
– اتاق های شیشه ای فضاهای عمومی یا خصوصی
-سازه های تمام شیشه ای ویژه
-نماهای شیشه ای اسپایدر

نرده ها و جان پناه های شیشه ای

یکی از مصادیق گسترش کاربرد شیشه در معماری مدرن، نرده ها و جان پناه های تمام شیشه ای است که به طور روز افزونی در معماری امروز مورد توجه طراحان فضاهای داخلی و بیرونی قرار گرفته است . تکیه بر استحکام و دوام شیشه برای چنین کاربردی در گرو پیشرفتهای موازی در تولید شیشه های لمینیت و سکوریت بوده است . اهمیت قطعات فلزی و غیر فلزی نگهدارنده شیشه و سایر قطعات مجاور این مجموعه ها در نیل به اهداف کلی از نظر زیبایی و عملکرد هم عرض اهمیت کیفی و فنی شیشه ها است. در این زمینه شرکت ونوس شیشه بعنوان همکار انحصاری شرکت Q-Railing آلمان و SADEV فرانسه در ایران فعالیت می کند.

نرده های شیشه ای به صورت زیر دسته بندی می شوند : 

ویترین های شیشه ای برای واحدهای تجاری

یکی از نیازهای همیشگی معماران و طراحان فضاهای تجاری، سیستم های مناسب برای نگهداشتن شیشه های ویترین فروشگاهی است. تمایل به استفاده از شیشه های بزرگ و خطوط حداقل در میدان دید بازدیدکنندگان حکم می کند تا طرح های قدیمی برای نگهداشتن این شیشه ها متحول گردد. 

امروزه در بیشتر فروشگاه های مدرن ، شیشه های ویترین به یکی از روش های زیر در محل استقرار می یابد :

  • سیستم قاب نگهدارنده شیشه
  • سیستم اتصالات نقطه ای
  • سیستم نگهدارنده شیشه های ضد سرقت

پارتیشن های اداری

فرهنگ سازمانی در سازمان های پیشتاز به سمت گسترش هر چه بیشتر فضاهای اداری و کار باز(open space)  می باشد و در این راستا دیوار های پارتیشن شیشه ای نقش به سزایی دارند. پروفیل های آلومینیومی ظریف برای نگهداشتن شیشه های تک جداره و در صورت لزوم دو جداره با ترکیب های ظاهری متنوع از قبیل شیشه های طرح دار و چاپ خورده  مجموعه بی بدیلی را در فضاهای اداری به وجود می آورد که تاثیرات آن در عملکرد پرسنل شاغل در این گونه محیط ها همواره مثبت ارزیابی می گردد. در این زمینه مجموعه شیشه و فلز شرکت ونوس شیشه از خدمات مهندسی و پشتیبانی شرکای بین المللی خود مانند Minusco, G-Fittings و Vetroin استفاده می نماید.

اتاق های شیشه ای فضاهای عمومی یا خصوصی

این خانواده از محصولات معطوف به استفاده از نسل جدیدی از اتصالات فلزی برای شیشه است که امکان دستیابی به دیواره های شیشه ای غیر هوابند را برای کاربردهایی نظیر دیوارهای شیشه ای در پوسته دوم نما ( با هدف کاهش آلودگی صوتی ، ارتقا نمای ظاهری بناهای قدیمی و یا بهبود عایق بندی حرارتی نمای پوسته اول ) و یا نما های پوسته اول در مواردی که هوابند بودن حائز اهمیت نیست ( مانند پارکینگ های طبقاتی خودرو و یا شافت آسانسورهای پانوراما) میسر ساخته است. همکاری با شرکتهای SADEV و G-Fittings راه حلهای بین المللی را برای مشتریان ما فراهم ساخته است. 

سازه های تمام شیشه ای ویژه

یشرفت در دانش مهندسی خواص سازه ای شیشه در دهه های اخیر دو چندان بوده است و به موجب آن معماران توانسته اند بار دیگر خواسته های قدیمی خود را برای افزایش حداکثر شفافیت در عناصر معماری روی میز مهندسین سازه قرار دهند .
هر چند خواص مکانیکی و سازه ای شیشه های چند لایه ( سکوریت / لمینیت ) بسیارفراتر از آن چه قابل تصور است بروز میکند، لیکن مهندسی شیشه همچنان در مقایسه با سازه های کلاسیک فلزی / بتونی  از  پیچیدگی در سطح بالاتری برخوردار است به طوری که تا قبل از خلق روشهای مدرن آنالیز سازه با استفاده از رایانه های پرقدرت، امکانی برای طراحی یک پل تمام شیشه ای و یا پلکان های تمام شیشه ای وجود نداشت. این روند با وارد شدن شرکتها و تولید کنندگان مطرح به بازار سرعت زیادی به خود گرفته است. در این زمینه همکاری گسترده و تنگاتنگ با شرکای بین المللی مانند SADEV و Vetroin امکانات فراوانی برای ارائه طرحهای خاص برای این واحد فراهم کرده است. 

نماهای شیشه ای اسپایدر

نمای اسپایدر به نوعی از نماهای مدرن شیشه ای خود ایستا (نمای پرده ای) curtain wall گفته می‌شود که در آن شیشه بوسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل می‌گردد. کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان‌های تجاری و اداری بوده و در صفحه شیشه هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی‌شود، موردی که در نماهای کرتین وال لامل بعنوان یک ضعف مطرح می‌گردد. بطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای از سیستم سازه‌های فلزی، کابلی و شیشه ای می‌باشد که با توجه به کاربری ساختمان، بارگذاری و هزینه از آنها استفاده می‌شود. استفاده از هرنوع ساختار شیشه در این نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری نما تعیین می‌گردد.
خدمات مهندسی این واحد شامل محاسبات و طراحی، ارائه جزئیات طرح، تامین قطعات و در صورت تمایل، نصب این سیستمها می باشد. علاوه بر سیستمهای معمول باربر مانند سازه های ستونی یا فین های شیشه ای، با همکاری شرکت SADEV فرانسه امکان ارائه سیستم های سازه ای بسیار زیبا و مدرن نیز فراهم می باشد.